Reportáž ze závodů v Hořicích

20.10.2015 11:06
Reportáž ze závodu  (vyšlo v Jičínském deníku)
 

Letošní rok je pro Hořický kynologický klub významný. Připomínáme si 30. výročí znovuobnovení činnosti klubu a v sobotu 3. října 2015 jsme pořádali již 20. ročník obranářského závodu Memoriál J. Diviše  Memoriál K. Hellera už 16. rok, závod Hořická stopa proběhl 10. ročník a loni  poprvé zařazený závod v poslušnosti v kategorii ZZO 2. ročník. Za pěkného podzimního počasí se na cvičák U Věže sjelo celkem 23 závodníků se svými psími kamarády z okolních kynologických klubů. Nejvíce jich přijelo ze sousedních klubů Dvůr Králové n. Labem a Stará Paka , dále přijeli závodit z Turnova i z Nového Bydžova, 2 závodníci byli domácí, 2 z Jičína, po 1 z Náchoda, Kopidlna, Kolína, Lomnice n. Popelkou a z Nového Hradce Králové. Pestré bylo i složení psů. Nejvíce bylo zastoupeno plemeno  Německý ovčák, po 2 Český strakatý pes a kříženec, 1 Labrador, Teriér, Bordel kolie, Chodský pes, Rotwajler, Belgický ovčák  malinois, Holandský ovčák a raritou byla účast Jorkširského teriéra. Celý závod proběhl v pohodě a za krásného teplého počasí, V klubovně si závodníci mohli dát guláš nebo párek, ke kávě či čaji byly připraveny zákusky a hořické trubičky. Cviky poslušnosti i obrany  posuzoval rozhodčí  Jaroslav Petráček, stopařskou práci na poli u Miletína zase pan rozhodčí Miroslav Dlabola. Role figuranta při obraně se ujal Miloslav Rygl. Každý závodník byl za svůj výkon spravedlivě  ohodnocen a když se všechno sečetlo došlo na celkové vyhodnocení a ocenění. Všichni obdrželi diplom, tašku s odměnou, ti nejlepší si odnesli poháry.  

Kategorii  ZZO vyhrála  Bára Staníková a fena NO Wenta ze Dvora  Králové, druhá skončila Jana Malinová a její pes teriér Jewel z Náchoda. Na třetím místě se umístila Jarmila Šáferová s fenou labradorkou Arisou ze Dvora Králové.

Soutěž poslušnosti a obrany ZM vyhrál Jozef Žiga a pes NO Buddy, na druhém místě se umístila Emilie Včelišová s fenou NO Axou z Hořica na třetím místě skončila 11letá Eva Žáková z Jičína také s fenou NO Winx.

Obranářský závod ZVV1 s nejlepší obranou vyhrála Veronika Nosková s fenou NO Yankee ze Dvora Králové, na pěkném druhém místě se umístila Hana Lejdarová ze Staré Paky a její pes NO Amigo a na třetím místě  skončila 15letá  Veronika Žigová taky ze Staré Paky.

Stopařský závod vyhrál Miloš Hušek z Nového Bydžova a pes Holandský ovčák Isis, Na druhém místě se umístila Hana Žigová ze Staré Paky s fenou NO Areta a na třetím místě skončil Martin Chládek a jeho fena NO Elbi z Nového Hradce Králové.

Dík patří všem závodníkům, rozhodčím, figurantovi, dobře fungující kantýně, všem kdo pomáhali při přípravě a organizaci.také děkujeme všem sponzorům za podporu, hlavně městu Hořice za finanční podporu.

Za kynologický klub Hořice Emilie Včelišová.

 

Zpět